Top
kokulab

Hikayemiz nasıl başladı?

Kokulab olarak güzel anılar biriktirmeyi seven bir ekibiz. Güzel anılar biriktirme hevesimiz bizi farklı yerler görmeye, kaliteli yemekler yemeye, keşifler yapmaya gibi birçok eşsiz deneyim biriktirmeye itiyor. Ve bu eşsiz deneyimlerin hepsinde bizim için ortak olan şeyin koku olduğunu gördük. Zamanla tüm güzel deneyimlerimize tekrardan bir koku ile geri döndüğümüzü fark ettik. Bu fark ediş aslında Kokulab yolculuğumuzun başlangıcı oldu.

İTÜ Kimya Bölümü’nde başlayan ve laboratuvarlarda sabahlanan yıllardan edindiğimiz tecrübeden sonra koku bilimi merağımız bizi bu alana yöneltti. Sonrasında kendimiz ve yakın arkadaşlarımız için farklı kokular üretmeye başladık. Kokuları ve aromaları tanıyıp, bu kokuların karakterlerini keşfetmeye başladıkça “Herkesin Kendisine Ait Bir Kokusu Olması” vizyonumuz doğdu.

Aynı zamanda yazılımcılık kariyerimiz Kokulab’ın hikayesini daha farklı boyutlara taşıdı. Kokuların dünyasına girdikçe, kokuların kendine ait karakterlerinin olduğunu ve bizim sevdiğimiz kokuların da bizim karakterimizden bir parça olduğunu gördük. Bu noktada onlarca farklı karakterdeki kokuyu, farklı insanların karakterleri ile birleştirebilir miyiz sorusuna cevap bulma arayışımız ile yapay zekadan yararlanmaya karar verdik. İşte Kokulab’ın yolculuğu böyle başladı ve devam ediyor. Umarız siz de bizim bu yolculuğumuza dahil olur ve kendi kokunuzu Kokulab ile keşfedersiniz.

v

At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos qui blanditiis praesentium voluptatum.